H&M lancerede deres nye All for Children kollektion idag, og den kunne jeg jo ikke lade være med at kigge nærmere på. H&M donerer nemlig 25% af salgsprisen til aktiviteter i Bangladesh, der beskytter børns rettigheder og bidrager til at sikre adgang til skolegang. Så samtidig med at Sofia bliver “fash”, så støtter man et godt formål!
Jeg tror nu kun det er frakken, der er fra All for Children kollektionen. Den kostede 149 kr, og er af 50% uld. Jeg synes bare den er så fin med skjult knaplukning og babydoll snit.
De små musesko kunne jeg bare ikke stå for. Jeg har jo ledt efter dem fra Little Marc Jacobs, men disse er mere prisvenlige:-). Til 79,95 kr gør det nemlig ikke noget at Sofia vokser ud af dem inden jeg kan tælle til tre!
EDIT: Har bagefter kunne læse mig frem til at kollektionen kun burde findes i str. 86-126, men i Vestergade i Odense havde de mange af tingene helt ned til str. 62. Det gælder både drenge- og pigetøjet!


Ååh, hvor er de musesko fine! 🙂
Emma
De er så nuttede!
De er desværre stadig alt for store, så jeg må væbne mig med tålmodighed.
nåhr hvor er det fine ting, er helt vild med museskoene..
-Katja
Ja, de er bare så søde!!
sikke en smart jakke, tror da lige jeg skal forbi min h&m og se om de har de små str der 🙂 ikke fordi lillepigen mangler tøj men den er godt nok sød 🙂
Jeg synes også den er rigtig fin! Men kæresten vrængede på næsen af den… Men hvad ved mænd egentlig også om mode?!