Homewear

24.04.2012 af: Tine Kategori: Dagens, Inspiration

Nogle dage har man bare lyst til at hoppe i et par løse bukser. Og med 6 dage tilbage på barsel, er det bare med at udnytte at det kan lade sig gøre.

Bukserne er købt af Stine for nogle år siden, og er fra Vila. De er super lækre at have på, og selvom jeg kategoriserer dem som afslapningsbukser, så er de pæne nok til at have på, hvis man lige skal ud og handle. Det er lige efter mit hoved, da det er meget sjældent at jeg hopper i et par joggingbukser. Men som sagt, nogle dage kan man jo have lyst til at have andet end jeans på!

Og apropos homewear så lancerer Christiane Schaumburg-Müller sin egen kollektion af homewear, nattøj og undertøj om et par uger. Kollektionern hedder Loved by CSM, og skal sælges i Kvickly butikkerne landet over. Så vidt jeg har læst i Elle bliver det pasteller, romantiske blonder og bløde materialer, der bliver det gennemgående tema. Glæder mig til at se og mærke kollektionen. For jeg kunne godt bruge noget lækkert homewear til når arbejdsdagen er slut eller når weekenderne skal bruges i hjemligt selskab.

Skal I tjekke hendes kollektion ud?

Print Friendly, PDF & Email

8 thoughts on “Homewear

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

Kategorier