Outfit with a View

21.05.2012 af: Tine Kategori: Baby, Dagens

Lørdagens outfit (en ældre bluse fra Vero Moda), da den stod på fejring af 30 års fødselsdag i hovedstaden. Festen var helt low key hjemme hos fødselaren selv. Med masser af god hjemmelavet mad, hyggeligt selskab og farverige drinks.

Vi måtte dog give op ved 2 tiden, og gik derefter om kuld i hotelsengene. Når man er ude uden barn, er det bare med at få sovet. Og for første gang i laaaang tid kunne vi sove til kl. 8.30. Luksus!!

Men efter 24 timer væk fra lillefisen, var gensynsglæden stor. Både for mor og datter.  Det er altså dejligt når man bliver mødt af et stort smil og udstrakte arme. Så ved man, at man har været savnet. Hun havde dog hygget sig hos mormor og morfar, og hun havde ikke grædt een eneste gang. Så de må gerne passe igen:-)

Print Friendly, PDF & Email

8 thoughts on “Outfit with a View

    • Blusen er også en af mine yndlings. Farven er lige til at blive glad i låget af. Håret forbliver også kort. For jeg er ret tilfreds med resultatet.

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

Kategorier