I fredags stod den på Halloween fest i vuggestuen, og selvom jeg skulle have benene så meget op som muligt pga. plukveer, så lykkedes det mig at lave nogle kager samt tilbringe et par timer i vuggestuen senere på dagen. Ikke at prisen ikke måtte betales. For det måtte den. Heldigvis går det bedre, og jeg håber at de sidste måneder i graviditeten forløber uden de store problemer.
For at komme tilbage til kagerne, så mente min far at de lignede negere med hår(!), men det skulle altså være små edderkopper;-). Håber I kan se det, for ellers har jeg da været til grin blandt alle andre forældre!
Opskriften blev bare en pulverblanding fra Amo, for jeg havde fået strenge ordrer fra kæresten om ikke at lave for meget. Men de smagte nu også super godt, så det kan sagtens anbefales i en snæver vending.



Åha, det er så svært at passe på sig selv som gravid, især når man er mor til en i forvejen. Jeg håber dine sidste måneder blive ukomplicerede:) og hvor er de da fine dine edderkopper:)
Ja, det kan være lidt svært at få den nødvendige hvile for kroppen når man samtidig gerne vil være en god mor for sin datter.
Jeg kan da tydeligt sa, at det er uhyggelige edderkopper 🙂 De ser rigtig fine ud.
– og nu skal du jo huske at passe på dig selv.
Det var godt!!
Jeg prøver at geare lidt ned:-)