I denne uge har jeg overhovedet ikke levet efter de aftaler jeg har indgået med mig selv. Jeg har nemlig både spist hvidt brød, kartofler og søde sager.
Onsdag og torsdag var jeg til salgsmøde med arbejdet, og her blev der serveret pulled bison burger med stegte kartofler, samt chokoladekage. Jeg spiste begge dele, nøjedes dog med en halv burgerbolle, men blev straffet for det næste dag. Min mave gik helt amok. Så det er åbenbart hvad knapt 3 uger uden det kan gøre. Maven skal lige finde ud af at håndtere de ting igen. Ud over det spiste vi sushi en dag, og så havde vi gæster igår, hvor jeg også smagte lidt på de ellers forbudte sager.
Pga. salgsmødet nåede jeg ikke til cross fit denne uge, så motion har der ikke været noget af. Mit knæ driller stadig, men jeg satser på en testtur i den kommende uge.
På trods af ovenstående er ugen dog godkendt, for vægttabet er denne uge på 1,1 kg.


